Uluslararası Uzunmetraj Yarışması ‘Altındefne’ ödül kazananlar

Winners of the International Narrative Feature Competition 'Altındefne' Award

Antakya 8. Uluslararası Film Festivali Uluslararası Uzunmetraj yarışması

Antakya 8th International Film Festival International Feature Competition

Narrative Feature

En iyi film / Best Film

Rom An / 2020 / Mehmet Uzer, Oguzhan Yıldız / 01:48:00 / Turkey

 

En iyi yönetmen / Best Director

The Reluctant Crime / Arvind Pratp / 2020 / Arvind Pratp / 01:30:00 / India

 

En iyi senaryo / Best Script 

Song Of Love / Hu ShaoXiang / 2020 / Peng Jun / 01:44:00 / China

En İyi Görüntü Yönetmeni / Best Cinematography

Song Of Love / 2020 / Geritu / Peng Jun / 01:44:00 / China

En iyi Erkek oyuncu / Best Actor

Karınca / Halit karaata / 2020 / Nazif Tunç / 01:56:00 / Turkey

 

En iyi yardımcı erkek / Supporting Actor

The Reluctant Crime / Dharmendra Ahirvar / 2020 / Arvind Pratp / 01:30:00 / India

 

En İyi Kadın / Best Actress

The Reluctant Crime / Rakhi Mansha / 2020 / Arvind Pratp / 01:30:00 / India

 

En iyi yardımcı Kadın / Best supporting Actress

Shibil / Monika Hristova / 2020 / Nikola Bozadzhiev / 01:55:13 / Bulgaria

 

En İyi Sanat Yönetmeni / Best Art Direction

Shibil / 2020 / Nikola Bozadzhiev / 01:55:13 / Bulgaria

 

En iyi müzik / Best Music

Karla / Mahdi Vojdani / 2020 / Ceyhan Kandemir / 01:03:00 / Turkey

 

En iyi Kurgu / Best Editing

Karınca / Nazif Tunc, Necdet Tok / 2020 / Nazif Tunç / 01:56:00 / Turkey

 

Jüri özel ödülü / Jury Special Award

Kaanthi / 2020 / Asok. R. Nath / 01:32:00 / India

 

Seyirci Özel Ödülü / Special Audience Award

 

Karla / 2020 / Ceyhan Kandemir / 01:03:00 / Turkey

 

Ulusal ve Uluslararası Kısafilm Kurmaca Film / National and International Short film competition

Ulusal Kısa Kurmaca Film / National Short film competition

En iyi Film / Best Film

Gökkusagı (Rainbow) / 2019-12-12 / Kurmaca / Secil Yesildirek / 00:03:54 / Turkey

Juri özel ödülü / Jury special prize

 

62 - 84 Anlasılmadı Merkez / 2020-03-09 / Kurmaca / Timucin İpekusta / 00:15:00 / Turkey

Uluslararası Kısa Kurmaca Film / International Short film competition

En iyi Film / Best Film

Mother / 2020-02-08 / Kurmaca / Val Jashari / 00:20:00 / Kosovo

Juri özel ödülü / Jury special Prize

 

Room 5 / 2020-02-10 / Kurmaca / Nihat Seven / 00:12:00 / United Kingdom

 

Uluslararası Kısa Animasyon Film / International Animation short film competition

En iyi Film / Best Film

Crıss Cross / 2020-01-10 / Animation / Caroline Hamann, Fritz Penzlin / 00:07:30 / Almanya

Juri özel ödülü / Jury special prize

 

The Chair / 2020-06-24 / Animation / Ronnie Cramer / 00:06:54 / United States

 

Uluslararası Kısa Deneysel Film / International Experimental short film competition

En iyi Film / Best Film

Displaced / 2019-12-15 / Experimental / Alex Mendez Giner / 00:13:40 / United States

Juri özel ödülü / Jury Special Prize

 

Homosocıal Dancıng / 2019-02-26 / Experimental / Tsuyoshi Shojı / 00:11:00 / Not Specified

 

 

 

 

Antakya 8. Uluslararası Film Festivali Belgesel Film Yarışması

Ulusal Belgesel Yarışması / National Documentary competition

 

En iyi Film / Best Film

Kuyudaki Tas (The Stone in the Well) / 2020 / Belgesel / Gökcin Dokumacı / 01:17:39

 

Juri özel ödülü / Jury special prize

 

Oyuncakci Sakli Yadigarlar (The Toymaker Hidden Heirloom) / 2020 / Belgesel / Yagmur Kartal / 00:45:00

 

Uluslararası Belgesel Yarışması / International Documentary competition

 

En iyi Film / Best Film

  1. Deportation / 2020 / Belgesel / Fatima Osman, Yunus Pasha / 01:02:06 / Ukraine

Juri özel ödülü / Jury special prize

 

Akicita: The Battle Of Standing Rock / 2020 / Belgesel / Cody Lucich / 02:02:00 / United States

Instagram